EN

O projektu

Za projektem FASHION FOR FOKUS stojí nevládní nezisková organizace Fokus Praha, která pomáhá lidem s dlouhodobým duševním onemocněním. Motto přehlídky „Zaostřeno na osobitost“ propojuje téma módy a duševního zdraví. Stejně tak jako jsou lidé, jejichž chování se vymyká hlavnímu proudu, označováni za blázny, jsou také umělci a experimentátoři na módním poli považováni často za nenormální a extravagantní.

Hlavním cílem projektu je získat prostředky na činnost Fokusu Praha a úspěšně navázat na předchozí ročníky charitativní akce, kde se potkává svět umění a módy s posláním pomáhat. Spolupracujeme s osobitými českými designéry a umělci, kteří propůjčili svůj talent a čas na pomoc charitě.


Fokus Praha

Jsme nestátní nezisková organizace Fokus Praha. Podporujeme lidi se závažným duševním onemocněním tak, aby i navzdory projevům své nemoci mohli žít spojený a důstojný život ve svých domovech. Nabízíme podporu v oblasti bydlení, práce, zaměstnání, vzdělání, ale i trávení volného času a svépomocných aktivit. Kromě toho poskytujeme programy zdravotní, psychoterapeutické a krizové pomoci. Obhajujeme práva a zájmy lidí se zkušeností s duševní nemocí a informujeme o problematice duševního zdraví. Propagujeme otevřený přístup a toleranci k lidem se zkušeností s duševní nemocí.

Módní designéři

Módní designéři

 • La femme MiMi

  La femme MiMi podtrhuje ženskou krásu. Na první pohled vidíte půvabnou ženu, napodruhé si všimnete vyjímečných šatů. Design La femme MiMi se soustředí na formu, barevné kombinace, eleganci a zároveň pohodlnost.

  Návrhářka MiMi Lan pečlivě vybírá nejlepší materiály, od vzniku značky šije bezezbytkově a vášnivě obnovuje staré a zapomenuté věci v nové.V jejím pražském ateliéru vzniká zakázková tvorba, dvě autorské kolekce ročně a jednou měsíčně zde probíhají upcycling workshopy, kde MiMi učí nejen jak si pomocí aplikací a výšivek oživit nenošené oblečení, ale i samotné ruční vyšívání.

 • Ivana Follová

  Návrhářka Ivana Follová pracuje ráda s hedvábím - od téměř neviditelného šifonu až po královský satén, vytváří oděvy z dalších přírodních materiálů i z nových technologicky atraktivních látek. Každý model se značkou if... je originál.

  Ve svém showroomu nabízí okouzlující eleganci večerních nebo svatebních toalet, kostýmy, praktický městský styl, i design pro volný čas. Zakázková tvorba nese dokonalé krejčovské zpracování. Celkový styling zahrnuje unikátní šperky, pásky, kabelky a doplnky od známých českých výtvarníků.

 • Kolekce UPCYKLACE

  TVORBOU
  Projekt Veroniky Matějkové odmítá plýtvat materiálem a časem. Vdechuje starším kouskům nový život, upcykluje je a vytváří oblečení ze zbytkového materiálu, který tak najde nové uplatnění.
  www.tvorbou.cz

  KOSHIless
  Platforma zaměřující se na upcyklaci secondhandových pánských košil vytváří nové kousky z materiálu, který by jinak skončil na skládce. Sortiment Terezy Bourové a Andrey Šlechtové momentálně zahrnuje oblečení, doplňky a dekorace.
  www.koshiless.com

  ĽUBICA SKALSKÁ
  Parketou Ľubicy je udržitelný design od A do Z. V malých kolekcích redesignuje oblečení z přírodních materiálů, ve své dílně na Praze 7 vede kurzy šití a upcyclingu pro veřejnost. Kromě „ready to wear“ tvorby radí ženám se stylem i skladbou šatníku a miluje navrhování udržitelného oblečení na míru.
  www.skalska.cz

Vstupenky

Vstupenky

Vstupenky na galavečer Fashion for Fokus zakupte formou daru zde:

Ihned po zaslání daru vás budeme kontaktovat a doručíme vám vstupenku v elektronické podobě. V případě dotazů ohledně platby nás kontaktujte na hanibalova.hana@fokus-praha.cz.

Vstupenku můžete vybírat ze tří úrovní, tím zvolíte výši vaší podpory.
Minimální cena jedné vstupenky je 300 Kč.


V případě, že se nemůžete akce účastnit, ale chcete nás podpořit svým darem, jeho hodnotu si zvolte sami. 
Kontakty

Kontakty

 • Slavomíra Pukanová / produkce & fundraising / +420 777 800 416 / fundraising@fokus-praha.cz
 • Eva Čižinská / public relation / +420 777 080 237 / pr@fokus-praha.cz
 • Denisa Slavíková / art director / +420 604 848 244 / denisa.slavikova@faiblegroup.cz
Partneři

Partneři

Spolupořadatel akce: