EN
O projektu

O projektu

Za projektem FASHION FOR FOKUS stojí nevládní nezisková organizace Fokus Praha, která pomáhá lidem s dlouhodobým duševním onemocněním. Motto „Zaostřeno na osobitost“ propojuje téma módy a problematiku duševního zdraví. Stejně tak jako jsou lidé, jejichž chování se vymyká mainstreamu označováni za blázny a podobně jako dlouhodobě duševně nemocní často vylučovaní ze společnosti, jsou také umělci a experimentátoři na módním poli považováni za nenormální a extravagantní.

Hlavním cílem projektu je získat prostředky na činnost Fokusu Praha a vytvořit tradici charitativní akce, kde se bude potkávat svět umění a módy s posláním pomáhat. Spolupracujeme s mladými, osobitými, českými designéry a umělci, kteří propůjčili svůj talent a čas na pomoc charitě.

Fokus Praha

Fokus Praha

Nevládní nezisková organizace Fokus Praha už téměř 25 let pomáhá lidem s dlouhodobou duševní nemocí. Fokus je v ČR průkopníkem řady přístupů v sociální práci, od svého založení důsledně prosazuje komunitní přístup k péči, jako první v ČR přišel s tématem sociálního podnikání. Lidem s vážným dlouhodobým duševním onemocněním poskytuje profesionální služby v oblasti bydlení, práce, trávení volného času a krizové pomoci, dále pak terénní a zdravotnické služby. Služeb Fokusu využije ročně zhruba 1300 klientů.

Módní designéři

Módní designéři

Podpořte projekt

Podpořte projekt

Vašimi finančními dary jste podpořili konkrétní služby a činnost Fokusu Praha.

390,- Kč 1 hodina školního preventivního vzdělávacího programu zaměřeného na duševní zdraví. 
610,- Kč 1 den asistence pracovního terapeuta při podpoře v zaměstnání na otevřeném trhu práce.
820,- Kč Noční pohotovost sociálního pracovníka v chráněném bydlení.
1200,- Kč 1 den práce s klienty v kontaktním centru krizové pomoci.

Děkujeme za vaše dary

Do 1. dubna 2014 jste Fokusu Praha darovali 45 000,- Kč.
Děkujeme za přízeň, neváhejte už nyní podpořit 2.ročník Fashion for Fokus v roce 2015 !
Tvář Fashion For Fokus

Tvář Fashion For Fokus

Simona Babčáková

Simona Babčáková

Není vždy jednoduché ustát svou odlišnost a vnímat svou originalitu.

Vídáme ji ve filmech Jana Hřebejka, zahrála si ve filmu Davida Ondříčka Ve stínu a učitelem jí byl Jaroslav Dušek. Řeč není o nikom jiném než o Simoně Babčákové, která se rozhodla podpořit projekt FASHION FOR FOKUS. A my jsme ji položili pár otázek. číst více >

1. Proč jste se rozhodla právě pro podporu projektu FASHION FOR FOKUS?

Protože v naší společnosti se klade velký důraz na neustálý stoprocentní výkon a selhání se neodpouští. Ale kdo z nás všechno zvládá perfektně bez psychických propadů? Já cítím, jak se na duševně choré nechceme dívat, protože se bojíme, že se z těch neustálých nároků na nás sami zblázníme. Přitom dnes už je úplně standartní docházet na různé terapie, takže se opravdu není zač stydět. Já osobně oceňuji všechny kineziologie, rodinné kostelace, principy života a různé semináře, kterými jsem prošla, a které nadále absolvuji na své cestě sebepoznání a léčení duše. A mám pochopení pro všechny, kteří míru kladených nároků nezvládají podle obecně platných norem.

2. Ve všech vašich rolích jste velmi zapamatovatelná, ale co pro Vás osobně znamená pojem „osobitost“?

Originalitu. To, že si člověk stojí za tím, že je jaký je, se všemi dary i slabostmi. Zní to jako fráze, ale není vždycky jednoduché ustát svou odlišnost a vnímat ji jako svou originalitu.

3. Víme, že podporujete i jiné dobročinné organizace a akce… Angažují se Češi stejně jako obyvatelé jiných zemí?

Nemám k dispozici žádné statistiky, takže netuším, jak je to v jiných zemích. Mně v Čechách atmosféra loajality a solidarity chybí. Víc cítím, jak si hrabeme každý na svém písečku. Na druhou stranu by mě statistika možná mile překvapila. Spíš mi vadí nedostatečná podpora neziskových organizací státní správou.

4. Zajímáte se o mladé české návrháře?

Nemám přehled, nepamatuji si jména, ale pravidelně chodím na Designblok a Design Market. A občas si přečtu rozhovor s nějakými mladými návrháři a ten se mi líbí vždycky. Líbí se mi píle a sebedůvěra ve svou schopnost prosadit si svůj sen. Takže mladým návrhářům rozhodně fandím.

5. Jak byste definovala svůj styl oblékání?

To je pro mě jedna z nejděsivějších otázek. Oblékám se podle situace a nálady a nemyslím, že mám nějaký jednotný styl. To je asi spíš otázka na nějakou tu milou módní policii, která má přesnější představu, co se ke mně víc hodí a co bych měla, respektive neměla nosit. Já oceňuji krásu a krásné věci a líbí se mi kde co. Hlavně bižuterie.

Kontakty

Kontakty

Partneři

Partneři

Spolupořadatel akce: